Členství a platby

Členem klubu se stane každý zájemce o analytickou publicistiku na rozhlasových vlnách, který o členství projeví zájem. Členem se může stát i zájemce o analytickou publicistiku televizní, tištěnou či tzv. internetovou.

Politická orientace nebo členství ve straně nebo hnutí dříve či nyní není pro členství důležitá. Většina členů jsou pravidelní posluchači stanice Český rozhlas Plus, která je zaměřena na politická témata a je tedy přirozené, že i mezi členy diskuze o politice probíhá. Klub jako celek však vystupuje apoliticky.

O činnost klubu pečuje tzv. jádro klubu, které se schází zpravidla desetkrát ročně nebo podle potřeby. Členem jádra se může stát aktivní člen klubu, který má zájem svůj volný čas věnovat klubové činnosti. O přijetí nebo vyloučení člena jádra rozhoduje stávající jádro po vzájemné diskuzi a vzájemné shodě.

Členství v klubu nebo v jádru nezakládá žádná práva ani povinnosti klubu vůči členům, členům vůči klubu, ani členům vzájemně mezi sebou.

Členství v klubu nebo v jádru je dobrovolné, je uskutečňováno ve volném čase členů a je tedy oboustranně bezplatné. Nejsou vybírány žádné poplatky, ani nejsou uskutečňovány žádné platby ve formě odměn či proplácení výdajů spojených s aktivitou členů.

Člen, který poškodí dobré jméno klubu nebo jiného člena, může být z klubu vyloučen a klub se může od aktivit tohoto člena distancovat formou, která umožní zřetelně a veřejně se vůči takové aktivitě ohradit.

Jak je uvedeno, klub je dobrovolné sdružení přátel analytické publicistiky a tento text nechť je brán jako základní materiál pro zájemce o členství pro jejich první orientaci.