Dokumenty klubu‎ > ‎

10-Reflexe pořadů (č.2) 2017

Cílem bylo opět reflektovat pořady na hlavních celoplošných stanicích – kromě pořadů stanice Plus, které Klub hodnotil v podobných písemných dokumentech už v předcházejících letech. Rozhodně v tomto případě nejde o vyčerpávající výběr. 
Před výběrem výše uvedených pořadů jsme pozorně pročítali programová schémata jednotlivých stanic ČRo. Řadu pořadů dosud většina z hodnotitelů příliš neznala. 

Očekáváme, že ČRo bude v jistém slova smyslu „kotvou“, která bude držet loď na jednom místě, bude a je svým způsobem konzervativní institucí, která by se neměla podbízet posluchači, ale která by měla být vlajkovou lodí rozhlasového vysílání (nejen) v českých zemích, vždy o kus napřed před ostatními, nikoliv dohánějící zbytek a sondující průměrné názory zprůměrovaných posluchačů. Vlivem změny – z našeho pohledu překotné – v programovém schématu stanice Vltava se např. dlouholetý pořad Čajovna už nevysílá. 

Domníváme se, že ČRo se neobejde bez interakce s posluchači, bez odezvy na vlastní konání. Na rozdíl od ohlasů nebo komentářů na sociálních sítích, které jsou do jisté míry anonymní – nebo od e-mailů či telefonátů jednotlivých posluchačů jednotlivým tvůrcům – nabízíme kolektivně vypracovaný názorový dokument. Následující řádky reflexí jednotlivých pořadů chápejte jako názory posluchačů, jimž leží na srdci zdar a kvalita vysílání ČRo a kteří text nevypracovávali „na zakázku“. 

Oproti předchozí vypracované reflexi je škála názorů na hodnocené pořady mnohem pestřejší. 
Uvedené pořady mají jeden shodný prvek: řadíme je – i když některé jen vzdáleně – do skupiny analyticko-publicistických pořadů, tím jsou v zorném úhlu našeho klubového zájmu. 

Všechny hodnocené pořady jsou podnětné a vesměs ve vysílacích schématech námi, posluchači a zároveň členy Klubu, vítané. V ČRo jsou pořady různorodé, náročné a odpočinkové, kategorií bychom našli jistě více. Pořady však nestojí sami o sobě, jsou za nimi skryti různorodí – nám leckdy neznámí – tvůrci hodní ocenění.

SelectionFile type iconFile nameDescriptionSizeRevisionTimeUser
Ċ
Zobrazit Stáhnout
  1028 kB verze 1 7. 11. 2017 1:20 David Klima